Martin Laco – NePoPo® Gold Multipricator

Objev NePoPo®

The Language od Modern Dog Training

bart 1 e1705927983563
Přehrát video
nepopo black 0250
bartmichael e1705928005690

O NePoPo®

Systém pro moderní výcvik psů

NePoPo® je systém, který vytvořil Bart a Michael Bellon. Je to zkratka pro Negativní Pozitivní Pozitivní. Tato metoda výcviku zlepšuje komunikaci mezi psem a jeho majitelem, činí ji efektivnější a příjemnější.

Systém NePoPo® dává psům pocit, že mohou ovlivňovat své prostředí. Tímto způsobem je cvičíme, aby byli podnikavými, inovativními a vášnivými partnery. Plnící povely s nasazením a vášní! NePoPo® spojuje to nejlepší ze světa dnešního pozitivního přístupu a staré školy.

podpis e1703867159284

Staň se NePoPo® instruktorem

Nová Zlatá NePoPo® škola

Po absolvování New NePoPo® Silver School je na řadě New NePoPo® Gold School. Hluboká praxe je pro nás velmi důležitá, a proto v našem podání trvá škola 3 měsíce, tvoří ji především dva 5 denní NePoPo® kempy s rozestupem právě 3 měsíců. V této pauze budou mít studenti online koučing.

New NePoPo® Gold School je v anglickém jazyce (možný překlad do češtiny)

Lokalita

Lokalitou je především Česká Republika. Školu je však možné otevřít po objednání po celém světě.

Ubytování a strava

Ubytování a strava během dvou 5ti denních kempů je součástí ceny NePoPo® školy. Je pro nás důležité, aby celá třída zůstala pohromadě.

school 2.jpg

Poptávkový formulář

Často pokládané otázky

k NePoPo®

Ano. Výhoda systému je, že každý pes se mu přizpůsobí a zároveň se dbá na jeho individualitu. NePoPo® využívá „full kvadrant“, nedémonizuje jiné cesty, ale hledá vhodnou cestu právě pro konkrétní tým.

Ihned. Je jedno jestli máte 8 týdenní štěně nebo dospělého psa. V NePoPo® věříme v postupný vývoj a víme, že některé věci vyžadují čas, který se nedá přeskočit. Základem je socializace, abeceda pro život, rozvoj charakteru, naučení dovedností, chování a až poté tvorba konkrétních cviků.

Shaping je jeden z mnoha způsobů jak vytvarovat cvik. Shaping má mnoho výhod a ta nejsilnější je ta, že chování, které pes sám vymyslí, je několikrát silnější. Pes si ho lépe pamatuje, miluje ho vykonávat.

Přeci jen je rozdíl, když otec chce mít ze syna fotbalistu, nebo když syn chce být fotbalista sám.

Navštívením semináře, workshopu, akce nebo individuální hodiny u certifikovaného NePoPo® instruktora, který již připravil vlastní psy v tomto systému.

Absolvováním New NePoPo® Silver School.

Přidáním se do Arka Teamu – Czech NePoPo® Training Group

Negativní posílení je termín ze Skinnerova kvadrantu důsledků chování z učení operantním podmiňováním.

Slovo negativní znamená, že se z chování něco odebírá. Slovo posílení znamená, že chování se stává silnějším.

Představte si psa, který táhne na vodítku za něčím, co chce. Škrtí se na obojku (NePo – tlak), ale diskomfort je nižší než touha psa dostat se za svým cílem. Když se dostane ke svému cíli, skončí škrcení (NePo – konec tlaku) a zároveň dosáhne svého cíle (Po). Táhnutí na vodítku je tedy odměněno 2x. Za prvé Negativním posílením a za druhé Pozitivním posílením. Pes toto chování opakuje a chování je díky NePo>Po stále silnější a silnější. Tento princip aplikujeme do každého cviku.

Složku NePo (mírný tlak) přidáváme do cviků, když pes daný cvik rád dělá. Tedy pomocí tohoto tlaku netrestáme nežádoucí chování, ale naopak posilujeme žádoucí chování.

To nám později dává možnost použít tento tlak, pokud pes neuposlechne známý povel. Díky předchozímu tréninku však pes tlaku rozumí, nestresuje ho, nebojí se ho, naopak ho okamžitě přivede zpět do požadovaného chování.

Systém tak připravuje psa na situace, kdy pes známý povel jak poslechne, ale i když neposlechne, a budujte tak spolehlivou poslušnost té nejvyšší úrovně.

Systém NePoPo® je tak politicky akceptovatelný systém, kterému plně záleží na Animal welfare psů, ale zároveň zaručuje spolehlivou poslušnost.

Elektronický obojek je nástroj, který má své výhody a nevýhody. Výhody jsou, že můžete pracovat na jakoukoliv vzdálenost, váš timing je perfektní, síla tlaku je konzistentní. Nevýhodou je, že pes elektronickému jazyku nerozumí a vysvětlení EO vyžaduje vysokou míru kynologické erudice a praxe.

V NePoPo® elektronický obojek používáme pomocí nízkých stimulů k posilování žádoucího chování pro jeho výše popsané výhody. Ve finále je EO neviditelné vodítko, pomocí kterého se psem komunikujeme.

EO však není pro systém NePoPo® nutností.

K NePoPo® škole

Cena obsahuje 3 měsíční školu, 2x pětidenní kemp, ubytování a stravu na 10 dní, certifikát. All inclusive. Pro přesnou cenu nás prosím kontaktujte.

Primárním jazykem je angličtina. Po domluvě je možný překlad do češtiny.

Pokud otevíráme třídu s Nathalie Van Laeken, dalšími dostupnými jazyky jsou francouzština a holandština.

Ubytování a strava za 10 dní je součástí ceny za školu.

Je pro nás důležité, aby celá třída zůstala pohromadě a trávila spolu snídaně, obědy, večeře a pak si dala společně pivo. Spousta informací padne mimo školu a je také třeba se poznat, tvořit přátelství. Říkáme tomu NePoPo® Family.

Ubytování je v útulném penzionu. Strava je formou snídaně, oběd a večeře. Dává apod. dostupné po celou dobu pobytu.

Maximum je 10 lidí. Třída o 10 lidech je akorát, dostatek času se každému věnovat individuálně a zároveň dostatek prostoru, aby se studenti učili sami od sebe.

Ano. Platbu za školu je možné rozdělit na dvě části.